![Μάρτυρας στη δίκη για την υπόθεση Ζαφειρόπουλου ο Αριστείδης Φλώρος](https://i0.wp.com/www.fiftififti.eu/wp-content/uploads/2018/09/Μάρτυρας-στη-δίκη-για-την-υπόθεση-Ζαφειρόπουλου-ο-Αριστείδης-Φλώρος-300x169.jpg?resize=300%2C169)
Σήμερα το πρωί ξεκίνησε η δίκη της πολύκροτης υπόθεσης δολοφονίας του ποινικολόγου Μιχάλη Ζαφειρόπουλου.
Η άγρια δολοφονία του ποινικολόγου έχει από την πρώτη στιγμή συνδεθεί με την υπόθεση της «Energa» και τον Αριστείδη Φλώρο, ο οποίος έχει καταδικαστεί σε κάθειρξη 21 ετών για το σκάνδαλο αυτό και πρόσφατα αποφυλακίστηκε λόγω… αναπηρίας, αλλά λίγες ημέρες μετά επέστρεψε στη φυλακή, έπειτα από τον σάλο που δημιουργήθηκε.